Hakkımızda

Serena Estetik Merkezi kurucusu Ülker AKISKA , 20.11.1946 Çorum doğumludur. İlk, orta, lise eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Münih Kozmetik Meslek Yüksek İhtisas Okulu ( Schwabinger Berufsfachhoch Scule für Kozmetik im BDK Fransizka Teebken) bitirdi. Münih Dermatoloji kliniğinde 2 yıl asistanlık yaptıktan sonra 20 yıl estetik ve kilo sorunları üzerine çalışmalar yaptı.

1983 yılında Türkiye’de ilk olarak Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının izniyle Ankara Kızılay’da Serena Estetik Sağlıklı Zayıflama Merkezini uzman doktor, beslenme uzmanı, dermatolog, psikolog, fizyoterapist, yüksek hemşire ve uzman estetiyenlerden oluşan komple bir sağlık ekibiyle kurdu. İlerleyen yıllarda ikinci şubesini Çankaya’da ve üçüncü şubesini Tunalıhilmi’de hizmete açtı.

Takip eden yıllarda Ankara Yenimahalle Kız Meslek Lisesi Estetik ve Cilt bakımı bölümünün açılmasına destek verip, bu bölümde gönüllü olarak eğitmenlik yapmıştır.

1993 yılında Amerikan Inches a Weigh Zayıflama Merkezlerinin Türkiye Temsilcisi olan NUTRA SLIM’den aldığı teklifle NUTRA SLIM’in Alsancak Şubesini İzmir’lilerin hizmetine açtı. Kısa süre sonra NURTA SLIM’in ikinci şubesini Karşıyaka-Bostanlı’da 1 Ocak 2000 yılında faaliyete geçirdi.

2001 yılında NUTRA SLIM’den ayrılarak, kendi marka adını NUTRA SYSTEM olarak değiştirdi.

İzmir’de 1993 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetlere ilave olarak, bir dönem Ankara'da faaliyette bulunan SERENA ESTETİK MERKEZİ'ni 2002 yılında SERENA ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ olarak yeniden Alsancak'ta hizmete açmıştır.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine uygun olarak Özel SERENA Polikliniği olarak faaliyetlerimize devam ederek, dünya çapındaki gelişmelerin takip edilmesi ve eksiksiz olarak uygulanması en temel prensibimiz olup, Deneyimli kadrosu ile hizmet veren SERENA'da gelişen tıbbın olanaklarından yararlanabilir, kendinizi bakımlı ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için alanında uzman bir kadro ile çalışıyoruz...


     Sertifikalar :

  • Sağlık yönetimi sertifikası Hacettepe üniv. HÜFAM
  • Aile Hekimliği (Sağlık Bakanlığı Onaylı)
  • Medikal Estetik (Sağlık Bakanlığı Onaylı)

Doktor Ali IRAVUL, 1965 yılında İzmir de doğdu, 1989 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sağlık Bakanlığı Eğitim araştırma Hastaneleri ve özel Sağlık kuruluşlarında doktor ve yönetici olarak 2017 yılına kadar görev yaptı. 2004 yılında Sağlık Bakanlığından aldığı Medikal Estetik Sertifikası ile birlikte saç ekimi ve FUE yönteminin ilk uygulayıcıları ile birlikte çalışmıştır. Dr. Iravul Saç ekiminde Sektörün ilklerinden olarak, İzmir Alsancakta açılan Deniz Saç Ekim Merkezinin kuruculuğu ve Mesul müdürlüğünü yapmıştır. Medikal estetik işlemlerini farklı kuruluşlarda uygulamış, Lazer cilt ve epilasyon tedavileri, botoks, dolgu, antiaging, saç sorunları medikal estetik uygulamaları ve tedavilerini Bütüncül tıp yaklaşımı çerçevesinde uygulamaktadır. Dr. Iravul Türk Tabipleri Birliği üyesi olup, İngilizce bilmektedi

Mesleki Deneyimler (Kronolojik):

  • Özel Serena Polikliniği - Sorumlu Müdür & Medikal Estetik Doktoru 2023-
  • Özel Likya Polikliniği Saç ekimi & Estetik cerrahi -Sorumlu Müdür & Medikal Estetik Doktoru
  • Özel Deniz Saç Ekim Merkezi Sorumlu Müdür & Medikal Estetik Doktoru